1. ČAKRA KOŘENOVÁ

26.02.2023

1. ČAKRA KOŘENOVÁ, MÚLADHÁRA

Leží na nejnižším místem šumny uprostřed pánevního dna. Zde spočívá spící (dosud neprobuzená) kundaliní, která je znázorňována v podobě spícího hada. (proto se mluví o hadí síle) a která propůjčuje moc a energii postupně všem čakrám.Říká se jí také čakra základní nebo kořenová.

Lotos má čtyři okvětné lístky symbolizující čtyři světové strany. Živel je země, tvar čtverec s trojúhelníkem postaveným na špici, smysl čich, barva červená, mantra LAM, zvířecím symbolem je slon se sedmi choboty - moudrost, bohatství.

MULADHÁRA neboli první základní kořenová čakra slouží jako naše spojení s energií Země, která nám poskytuje oporu, pevnost a prvotní pramen životní síly. Základní čakra je životně důležitý základ a pramen vitální síly pro vyšší čakry.
Abyste si mohli užívat šťastného a vyrovnaného života, je velmi důležité aktivovat první, kořenovou čakru.

Blokace kořenové čakry:

Pokud je tato základní čakra otevřená a v rovnováze, budete se cítit bezpečně, šťastně, klidně. Pokud je však v nerovnováze, nebo zablokovaná, můžete cítit depresi, nervozitu, strach, úzkost, zlobu, rozpad všech pevných částí, které v sobě máme - zuby, kosti, nehty, kolena, disciplína, organizace, vytrvalost, kondice.