3. ČAKRA SOLÁRNÍ

26.02.2023

3. SOLÁRNÍ ČAKRA, MANIPÚRA

Nachází se v oblasti solar plexus, cc dva až tři prsty nad pupkem. Její barva je žlutá, hřejivá barva spokojenosti, nezávislosti a osobní síly. Tato čakra se také nazývá ohnivé, nebo sluneční centrum.
Lotos má deset okvětních lístků, symbol deseti prán. Symbolickým tvarem je obrácený trojúhelník, naznačuje rozpírání energie, růst a vývoj. Živel oheň, smyslem zrak, mantra RAM, zvířecím symbolem je beran - síla.

Pocity štěstí a lásky, které zažívá člověk v srdci, vychází ve skutečnosti z MANIPÚRY. Jedná se o centrum fyzické síly, centrem životní energie. Působí jako magnet, který k sobě z vesmíru přitahuje pránu.

Vlastnosti odpovídající této čakře: sebevědomí, bystrost, blaženost, moudrost, sebejistota, pohoda, poznání a pravé rozlišování. Je sídlem trávicího ohně, a proto řídí funkci trávicích orgánů.

Blokace solární čakry:

Nedostatečná funkce čakry se může projevovat cukrovkou, nemocemi jater, žlučníkovými kameny, žaludečními a dvanáctníkovými vředy, celiakií, alergií a chronickou únavou. Solární čakra je propojená s psychikou. Mnohé úzkosti jsou způsobené blokádou v MANIPÚŔE. Správné fungování prospívá trávení, hormonální rovnováze a životosprávě.


Silná a aktivní MANIPÚRA upevňuje zdraví a pomáhá nám překonat všechny choroby. Pokud solární čakra funguje tak jak má, budete se cítit fyzicky i psychicky silní. Bude se vám dařit vše na co sáhnete. Získáte sebedůvěru, sebekontrolu a zvýší se vám vaše fyzická síla. Zároveň dovedeme respektovat pocity a jedinečnost ostatních lidí.

Probuzení této čakry nese osvobození od negativních energií, pročištění a posílení kvality životní síly.