6. ČAKRA TŘETÍHO OKA

26.02.2023


6. ČAKRA, ADŽŇA

Leží mezi obočím uprostřed čela. Západní esoterické systémy často označují tuto čakru jako třetí oko. Zatímco naše dvě fyzické oči vidí přítomnost, TŘETÍ OKO odhaluje vhled do budoucnosti.
Tato čakra vytváří silné spojení s duchovním světem prostřednictvím vnitřního vidění. Je považována za sídlo vědomí, je zde sídlo vyšších duchovních sil, intelektu, paměti a vůle.
Tento tajemný orgán, zvaný také Ádžňá čakra nebo vnitřní oko je branou, kterou k nám proudí vesmírná energie, a která nám umožňuje napojit se na vyšší hladiny existence - duchovní světy, ve kterých neexistují omezení času a prostoru, a kde nic není nemožné.

Její duchovní barvou je tmavě modrá, indigová - barva moudrosti a vnitřního poznání, která zvyšuje citlivost všech pěti lidských smyslů. Indigová barva podporuje transformaci energií z nižších čaker do vyšších duchovních vibrací.

Symbolem Třetího oka je znak sanskrtu vyjadřující mantru ÓM umístěný nad obráceným trojúhelníkem, který je usazen v kruhu mezi dvěma lotosovými plátky. Tento symbol obsahuje dva prvky spojené s moudrostí: obrácený trojúhelník a lotosový květ. Adžňa čakra je velmi důležitá, jelikož dokáže zvýšit naši jasnozřivost a empatii.

Plně probuzená a harmonizovaná čakra třetího oka vám pomůže zlepšit vaše soustředění, pozitivně myslet a získat plnou kontrolu nad svým životem. Dá vám vnitřní zrak, s jehož pomocí budete mít schopnost předem poznat, co přinese budoucnost, a zařídit se podle toho. Silná intuice vám pomůže předcházet a vyhýbat se problémům a povede vás životem jako neomylný kompas.

Třetí oko přináší vysoce rozvinutou intuici, schopnost předvídání, vidění aury, vnímání myšlenek ostatních lidí, lucidního snění a mnoho dalšího. Jeho aktivací získáte doslova šestý smysl, který vás dokáže varovat před blížícím se nebezpečím a umožní vám nacházet příležitosti tam, kde je ostatní vidět nedokážou.

Přestože by vám mohlo zdát, že Třetí oko je pouze čistě esoterický koncept, jehož existence se nedá vědecky dokázat, není tomu tak. Jeho existenci uznávají i vědci, kteří jej ztotožnili s orgánem uvnitř naší hlavy, epifýzou neboli mozkovou šišinkou. Tento tajemný fotosenzitivní orgán se nachází mezi mozkovými hemisférami přesně tam, kde by se podle starodávných posvátných textů mělo nacházet Třetí oko.