JAK SE JEDNODUŠE UDRŽOVAT ZDRAVÁ A KRÁSNÁ

19.02.2023

K udržení a zlepšení vašeho zdraví, tělesné kondice a krásy lze využít jednoduchou techniku tvůrčí vizualizace, a to mnoha způsoby. Naše zdraví a půvab jsou vytvářeny našimi mentálními stanovisky. Změna našeho přesvědčení a způsobu, jak jsme sladěny samy se sebou a se světem, mohou mít výrazné účinky na vaše tělo. Uvedu několik technik, které ráda používám. Jsem přesvědčená, že jich samy objevíte ještě víc.


POHYBOVÁ CVIČENÍ

Nezáleží na tom, jaký druh cvičení provádíte. Vizualilaze a potvrzení můžete použít k tomu, aby vám pomohly vytěžit z něho maximum užitku a potěšení. Důležité je být v přítomném okamžiku se svým tělem, uvědomovat si, co právě děláte a vnímat sebe. Představivost můžete použít jak při pohybovém cvičení, tak i ve chvílích meditace či relaxace.
Pokud například rády běháte, představujte si, jak běžíte svižně, plynule a neúnavně.Představujte si, jak se každý váš krok stává mohutným skokem, který lehce překonává velký prostor, až téměř letíte. V relaxačních chvílích si potvrzujte, že jste den ze dne rychlejší, silnější a v lepší tělesné kondici. Představujte si, jak vyhráváte závody.

Zabýváte-li se tancem nebo jógou, směrujte při své činnosti vědomí do svého těla, do svalů.Představujte si, jak se relaxují a protahují, představujte si, jak jste stále pružnější a ohebnější. Využijte tvůrčí vizualizace ke zvýšení své zdatnosti v oblíbeném sportu. Představujte si, jak jste stále lepší, až do naprosté dokonalosti.

PÉČE O KRÁSU

Pravidelně dělejte něco pro sebe, abyste získaly pocit, že si věnujete zvláštní péči a že jste ke svému tělu přívětivá. Využitím vizualizace se může běžná denní rutina změnit v obřad péče o krásu. Dejte si například horkou lázeň či sprchu a představujte si, jak vás horká voda dokonale uvolňuje, uklidňuje a jak odstraňuje vaše potíže. Představte si, jak se všechny problémy rozpouštějí nebo odtékají s vodou a zůstává jen vaše přirozeně vnitřní krása.


Já tuto techniku dělám pokaždé když jsem ve sprše, a stal se z toho už můj běžný dennní rituál. Každé ráno si zhruba 5 minut kartáčuju tělo na sucho. Je to přirozená detoxikace pro pokožku a současně ochrana proti stárnutí. Kartáčování těla je zvláště vhodné na celulitidu, strie nebo ucpané póry. Jemný exfoliační účinek štětin podporuje krevní oběh, aktivuje lymfatický systém a odstraňuje odumřelé kožní buňky. Všechny tahy provádím směrem k srdci. Začínám u kotníků, pak kartáčuju nohy dlouhými hladkými tahy. Vždy kartáčování směřuju ke středu těla. Opakuju stejný proces s rameny, s dlaněmi rukou, opět směrem k srdci. V podbřišku kartáčuju v kruhovém pohybu proti směru hodinových ručiče. Nevynechávám záda ani dekolt (ten ale kartáčuju opravdu jemně).

Po ukončení kartáčování si dám sprchu a pak pokožku dobře promažu mým oblíbeným olejem. Není to ale jen takové mazání, ale s každou partií těla si uvědomuju jak je krásná a věnuju ji pozornost. Mou oblíbenou větou u každé části těla je: "Toto jsou krásné ruce bohyně." a tak pokračuju dál, s každou částí. Vědomě jsem se svým tělem, kterého si vážím a děkuju mu za to, že mi tak skvěle slouží.

Když si budete natírat tvář a tělo pleťovou vodou nebo olejem či krémem,věnujte si také dostatek láskyplné pozornosti a potvrzujte si, že vaše vlasy jsou hustší, lesklejší a zdravější než předtím. Když si čistíte zuby, v duchu si potvrzujte, že jsou pevné, zdravé a krásné. Můžete si najít spoustu způsobů, jak si sama sobě dát vědomou pozornost a po nějaké době uvidíte, že se vám začíná měnit i Vaše vyzařování, stáváte se více ženštější a přitažlivější.

OBŘAD STOLOVÁNÍ

Mnohé z nás mají ve spojitosti s jídlem negativní představy. Obáváme se, že jídlem ztloustneme nebo onemocníme. Když jsme nuceny pojídat právě ty pokrmy, kterých se obáváme, tak se vytváří náš vnitřní stres, konflikt a nakonec dojde na obávané účinky - obezitu a nemoc. Hodně z nás se stravuje velmi neuvědoměle. Býváme natolik zaneprázdněny hovorem a přemýšlením o jiných věcech, že ztrácíme schopnost vnímat lahodnou, uspokojivou chuť a výživnost pokrmu.

Jídlo je v podstatě magický obřad a podivuhodný proces přeměny rozmanitých forem vesmírné energie, která utváří naše tělo. Vše, co si představujeme a pociťujeme, je součástí této alchymie.

Nabízím Vám cvičení obřadnosti při jídle, které je třeba praktikovat - pokud je to možné - alespoň jednou denně. Nezáleží na tom, co jíte.


Posaďte se k jídlu. Na chvíli zavřete oči, relaxujte a zhluboka dýchejte. V duchu poděkujte vesmíru za pokrm, poděkujte všem bytostem, včetně zvířat, které jej pomohly obstarat, všem lidem, kteří jej pro vás vypěstovali a připravili. Otevřete oči a dobře si prohlédněte, jak vypadá. Zaznamenejte jeho vůni. Pomalu začněte jíst, uvědomujte si přesně jeho chuť a pochutnejte si na něm. Při jídle k sobě v duchu promlouvejte. Říkejte si, že pokrm se proměňuje v životní energii k vašemu užitku. Opakujte si, že vaše tělo využije všechno, co potřebuje, a snadno vyloučí to, co je zbytečné. Představte si, že jídlo vám přináší zdraví a krásu. Neohlížejte se při tom na své dřívější představy o tom, zda vám toto jídlo chutná či nikoliv. Jezte, pokud možno pomalu a po jídle chvíli vychutnávejte příjemný pocit tepla, které vychází z vašeho uspokojeného a naplněného žaludku. Čím častěji budete takto vnímat pokrm, tím více krásy a zdraví vám to přinese.

Jednoduchý očistný rituál:

Než ulehněte ke spánku, když se probudíte nebo občas i během dne, si nalijte si sklenici vlažné vody. Posaďte se, relaxujte a pomalu ji vypijte. Přitom si opakujte, že tato tekutina je elixír života a mládí. Představujte si, jak odplavuje všechny nečistoty a přináší vám energii, vitalitu, krásu a zdraví.

Na závěr několik afirmací potvrzení zdraví a krásy:

Každým dnem jsem krásnější a zářím pevnějším zdravím!

Vše, co dělám, zdokonaluje mé zdraví a krásu.

Vše, co jím, prospívá mému zdraví, kráse a štíhlé linii.

Jsem vlídná ke svému tělu a ono je vlídné ke mně.

Jsem štíhlá, pevná a v dokonalé kondici, ať dělám cokoliv.

Každým dnem jsem silnější a pohyblivější.

Přeji si jíst pouze to, co je pro mne v dané chvíli nejlepší.

Čím víc se uznávám a miluji, tím se stávám krásnější.

Pro muže jsem teď neodolatelně přitažlivá.