FORMUJTE SVÉ TĚLO POMOCÍ ORIENTÁLNÍHO TANCE

04.04.2023

PROČ PRÁVĚ BŘIŠNÍ TANEC

 Břišní tanec kompletně procvičuje tělo, mysl a duši. Představuje nejen dokonalý, tuk spalující a bezkontaktní trénink, který posiluje a tvaruje svaly, ale také pomáhá zlepšit mínění o vlastním těle. Ženy, jež se mu věnují, se cítí mnohem sebevědomější a bývají spokojené se svou postavou. Avšak proto, abyste mohli začít s příštím tancem, nemusíte být štíhlé! Bohyně přece oplývají všelijakými tvary a rozměry. 

POZITIVNÍ ÚČINKY 

 Jednoho z nejvýznamnějších účinků břišního tance si všimnete již po velmi krátké době, kdy začnete cvičit jednoduché osmičky boky. Krouživý pohyb břišními svaly, zadečkem a boky prováděny nově, jinak a hlavně příjemně, vyvolává osvobozující posun ve vlastních názorech spíše než náročné dřepy nebo zatínání zubů v posilovně. Nebuďte tedy překvapené, když budete pod tančení překypovat znovu nalezenou sebedůvěrou. 

Nespočet fyzických účinků vytváří z břišního tance samostatné cvičení, avšak můžete jsi jím také zpestřit aktivity, které již provádíte. Břišní tanec je vynikající trénink pro kardiovaskulární systém, jenž současně zlepšuje ohebnost a tvaruje svalstvo. Většina žen není spokojená se svým bříškem, hýžděmi a stehny, avšak pravidelným tančením lze tyto svaly skutečně účinně vytvarovat. 

Na rozdíl od jiných druhů cvičení břišní tanec zaměstnává určité svalové skupiny. Zatímco jednou pohybujete, ostatní musíte udržet v absolutním klidu. Tento způsob provedení svalstvo zprvu natáhne a poté ho tvaruje a posiluje. Například zatímco tančíte boky kroužkovou osmičku, neměly byste pohybovat hrudníkem. Tak současně vyladíte postranní svaly trupu a vytvarujete pás. Díky tomu, že téměř každý pohyb vychází spíše z trupů než s nohou nebo paží, je břišní tanec neuvěřitelně účinný při budování tzv. vnitřní síly. Zatěžuje svalstvo horních částí těla, břicha a pánevní oblasti, čímž napomáhá vytvářet pěknou postavu.

 Hodinová lekce břišního tance přináší kromě stimulace krevního oběhu a zlepšení koordinace pocit svobody a uvolnění, pro mnoho žen zcela nový a vzpružující zážitek. V dnešní době, kdy většina žen vede zaneprázdněný a hektický život, znamená taneční seance také příležitost vyčlenit si čas jen pro sebe a uniknout světu pozemských starostí.  Během krátké doby sami poznáte, že vám tanec pomůže oprostit se od stresu a napětí, jež se pojí s moderním způsobem života, a probudit vás uvnitř.