JAKÉ DALŠÍ TECHNIKY NA ČIŠTĚNÍ POUŽÍT

26.02.2023

Občas se nám může stát, že ať děláme, co děláme, stále nic nevychází. Když se nad tím zamyslíme, můžeme si říct, je to snad nezvratný osud, co se nám snaží zničit naše štěstí? Podíváme se na své přátele a těm se pro změnu daří vše, na co sáhnout. Říkáte si proč? Proč jim se daří a u nás doma je stále vše vzhůru nohama, nic nefunguje, všechno se kazí? Někdy se totiž stává, že žijeme ve špatném domě. Víte, kdo předtím bydlel v bytě, kde teď žijete Vy? Nebo na jakém místě stojí Váš nový dům? Může se totiž stát, že právě původní obyvatel vašeho domu po sobě zanechal negativní energii. Nejedná se o nic neobvyklého, a i když se o tom nemluví, mezi úspěšnými lidmi je povědomí o dobrých a špatných energiích poměrně známé. V rychlosti mne napadá známý herec Jiří Bartoška a jeho byt po Oldřichu Novém.

Pokud cítíme, že nám chybí energie, že se stále něco nedaří, může to právě být kvůli přetrvávající negativní energii, která nám může odčerpávat tu naši. Negativní energie v domě může zůstat po někom, kdo ji v sobě měl nashromážděnou a na tom místě ji zanechal. Staré domy takovou energií bývají doslova přeplněné. Občas zde zůstávají i nějaké entity, které jsou zde z nějaké příčiny navázány a negativně na nás působí.
Když přichází do domu léčitel, bývá běžné, že před samotnou procedurou prostor očistí právě proto, aby tam žádná negativní energie nebyla.

A jak se takové energie zbavit?

Otevřete vše, co je uzavřené. Všechny dveře, okna, skříně, krabice, šuplíky, okna, prostě vše, co se dá ve vašem domě otevřít. Stručně řečeno, měli byste otevřít vše, co je zavřené, aby z vašeho domu mohla negativní energie odejít.

Způsoby očisty od negativní energie:

Očista solí

Nejlepším energetickým čističem je sůl. Natahuje do sebe negativní energii, čímž čistí prostor.Do každého pokoje dejte misku se solí. Tuto sůl byste už k jídlu neměli používat. Na sůl také nesmíte zapomenout, protože funguje jako houba. To znamená, že když je naplněná danou energií, tak ji pouští zpět do prostoru. Také můžete trochu soli nasypat po obvodu a nejlépe do každého rohu v každé místnosti. Zde se ponechá do druhého dne. V rozích se totiž nejlépe hromadí negativní energie. Druhý den se vysaje vysavačem a vyhodí se, což je velmi důležité. Vyhozením soli, vyhodíte z vašeho domu i negativní energii. Sůl ji totiž na sebe váže Do kyblíku s vodou přidejte himálajskou sůl a udělejte klasické úklid. Vodou se solí je dobré otřít nábytek i podlahu.

Očista rýží

Vezměte si rýži a nasypte ji po obvodu vašeho domu. Sypte na zem od předních dveří ve směru hodinových ručiček, až dokud neobejdete celý dům. Rýže energii do sebe vtáhne a tím ji dostanete pryč z vašeho domova. Rýže bude čerpat energii ven, pryč z interiéru vašeho domova. Je to skvělý způsob, jak vyčistit váš domov.

Očista kouřem

Starou energii z domu pomohou vypudit i vonné tyčinky. Největší účinek mají tibetské tyčinky, ale jejich vůně je velmi silná. Kompromisem jsou japonské tyčinky, které voní jemněji. Tyčinky můžete jen tak zapálit v bytě a jednou za čas přejděte ve směru hodinových ručiček všechny místnosti a odříkejte očistné věty, například: očišťuji tento prostor od všech cizích a negativních energií. Pak nechte tyčinku dohořet ve stojanu. Až vám tyčinka dohoří, tak dobře vyvětrejte, protože spálená energie musí odejít ven.
Na očistu se také používají kadidla. Nejlepší je kadidlo z bílé šalvěje. Používá se i kouř z kadidla a z bylin jako je levandule. Levandule překonává problémy, eukalyptus pro léčení nebo máta na prosperitu. Vůně kadidla, nebo rostlinných silic jsou výbornými způsoby, jak přivést pozitivní energie a jak odstranit negativní energie.

Očista úklidem

Z domácnosti odstraňte staré věci jako jsou např. časopisy. Takové věci také zachytávají hodně negativní energie. Opravdu je potřeba zbavovat se starých nepotřebných věcí. Dokonce i nevyžehlené prádlo je potřeba úhledně složit. Stolky mějte upravené a čisté. Negativní energie ulpívá na pohozených věcech v našem domově. Tím, že doma hezky uklidíte a zbavíte se nepotřebných věcí, připravíte prostor na dobití pozitivní energií.

Očista zvukem

Očista zvukem se dělá nejčastěji zvonečky nebo zpívající miskou. Je to velmi starý a účinný rituál. Hlasité a jasné zvuky rozbíjejí energetické vzory a tím umožňují, aby odešly. Čím jsou místnosti prostornější, tím hlubší tóny byste měli používat. Začíná se od vstupních dveří a dále podél stěn po obvodu místností. Matka příroda to dělá také tak - hřmění při bouřce.
Zvonkohry a křišťály jsou velice ideální na dobíjení prostoru pozitivní energií. Světlo a zvuk jsou dvě velmi účinné "Yang" léčení.

Očista kameny

Krystaly jemně harmonizují energii prostoru a aktivně stimulují energii člověka. Jejich dokonalé vybroušení pomáhá zpřesnit myšlení a podporuje společenský život a kreativitu. Pomáhají aktivovat temné kouty prostoru se klesající energií, zavěšují se do středu temných chodeb, kde zlepšují tok energií.
Je dobré je občas nechat asi 5 min pod studenou vodou vyčistit a nabít na slunci. Pokud začnou praskat nebo se zakalí, vyměňte je za nové. Ty staré dejte například k rostlinám do květináče. Růženín má pozitivní vliv a ochraňuje zdravý spánek, významně harmonizuje prostor, pohlcuje elektromagnetický smog.
Akvamarín také harmonizuje a očišťuje prostor. Společně s růženínem se může nasypat do misky a umístit na televizor, do okna, na stůl, nebo kdekoliv jinde do prostoru. Můžete kombinovat i s jinými kameny.

Očista těla

Posledním krokem je očista těla. Je možné, že jste už sami nasákli negativní energií z práce, nebo z vnějšího světa. Napusťte si vanu s himálajskou solí, nebo si solí vydrbejte a omyjte své tělo. Odstraníte negativní energie z vašeho těla a zároveň si pročistíte vaši auru. Dobrým pomocníkem na očistu aury je i jablečný ocet, který si můžete přidat do koupele.

Není nic lepšího než se cítit dobře ve svém domově, ve kterém je pouze pozitivní energie. A tu dobíjíme i laskavými slovy a radostí.