JAK SE ZBAVIT STRESU A NAPĚTÍ V TĚLE

01.04.2023

Pokud jsme ve stresu, objeví se nějaká emoce, zrychlí se některé tělesné funkce: například krevní tlak, zrychlí se srdeční tep, dech, mohou se začít potit dlaně. Jiné tělesné funkce se zpomalí – třeba trávení.

Z dětství si neseme spoustu neprojevených emocí, které se v našem těle ukládají a zahnívají a dlouhodobě nám mohou přinést také zdravotní problémy. 

Pocit a emoce jsou dva odlišné pojmy. Pocity jsou jemnější, trvají déle (obavy, nepřátelství, štěstí,…). Dávají nám impulz ke změně. Emoce jsou intenzivní, krátkodobé, ale hodně s námi "zamávají" (radost, strach, vztek, hněv, odpor…). Cílem emocí je přežití .Vedou naše tělo do pohybu, aktivují nás Negativní emoce přináší napětí.

Celý život se mnozí z nás snaží ovládnout emoce. Jenže tento způsob zabere spoustu času, energie a také peněz. A vlastně časem zjistíme, že to vůbec není řešení. Pocity a emoce totiž máme stále, jsou takovým kořením života. 

Jak na emoce, jak si sama pomoci rychle a účinně - to vše se brzy můžete naučit v mém on line kurzu, který pro vás chystám. Pokud už teď víte, že by vás toto téma zajímalo, napište mi 

Můžete si také pustit mou meditaci na odstranění stresu a úzkosti