RITUÁL MENARCHÉ- OSLAVA ŽENSTVÍ

01.04.2023

Co znamená oslavit své ženství a proč je to důležité? Jak moc ženu ovlivňuje vztah k její menstruaci? Krásným názvem MONARCHÉ označujeme první menstruaci, čas, kdy se z dívky stává plodná žena. Jde o důležitý okamžik, kdy se dívka loučí se svým dětstvím a stává se ženou.

První menstruace, Menarché, je pro ženy velmi důležitý mezník v jejich životě. Dívka se fyzicky a duševně mění, pomalu a jistě vstupuje do dospělosti. Už není tou malou holčičkou, přestává být dítětem a stává se ženou. Je to velmi důležitý okamžik, který je potřeba oslavit, aby na něj dívky s radostí vzpomínaly.

Menarche je uctění ženy, která prochází bránou z dětství do ženství. Tento okamžik v nás může zanechat hluboké stopy a provázet nás naším ženstvím v průběhu dalších etap života.Je-li dívka uctěna, oslavena, cítí se být podporována dalšími ženami, může její ženství krásně rozkvétat.

Pokud oslavíme první menstruaci s láskou a radostí, položíme tím základní kámen pro budoucí sebelásku, spokojenost a přijetí ženy sebe sama.

Skvělou zprávou je, že lze jeho účinky prožít i zpětně, v dospělosti. Na přijetí ženství bude mít blahodárný vliv i tak. Je to úžasný nápad, jak posílit vztah k ženám a posunout se ve svém životě o další krok vpřed, neboť to přesně rituály dělají – postrčí nás o velký kus kupředu a dodají nám mnoho sil na další životní etapu.

Oslavovat ženství má smysl. Buďte hrdou ženou a radujte se.

Jsme přece Bohyně!

Již brzy Vám budu moci nabídnout tento a další rituály v ženském kruhu, kde můžete bez obav sdílet své prožitky a rovněž i u Vás doma - v bezpečném prostředí, které si samy zvolíte.