V září věnujte pozornost slinivce a slezině

04.03.2023

Září je v čínské medicíně spojeno se slinivkou a slezinou. Ke slezině a slinivce je přiřazován prvek země, který působí na tělesnou i duševní vyrovnanost. První polovina září je věnována slezině a druhá zase slinivce.

Slezina může být spojena se sníženou obranyschopností organismu a tím menší odolností vůči infekcím. Často se můžeme nachladit.
Slinivka je spojena se zažíváním, nadýmáním, zácpou, potížemi se žaludkem nebo dvanácterníkem, poruchami při menstruaci a potížemi s dýcháním. Slezina je úzce spojená se                                                                                 slinivkou.

Jaké symboly nám odkrývají potíže se slezinou a slinivkou

Potíže se slinivkou a slezinou jsou spojeny s většími starostmi, se stresem, problémy, které nemají žádný pozitivní výsledek. Slezina znamená posedlost, kdy máme utkvělé myšlenky a představy, kterým podléháme. Slezina je významné obranné místo našeho těla. Reaguje při všech infekčních chorobách, nemocech krve, jater. Její správná funkce podporuje lidskou aktivitu, mysl a život.

Slinivka je odmítání, zlost a frustrace z toho, že život ztratil veškerou svoji sladkost. Slinivka symbolizuje lásku k životu. Kde není dostatek dávání a dostávání lásky, tam jsou potíže se slinivkou.

Položte si následující otázky

Stresuji se? Jak prožívám stres? Umím lásku přijímat a dávat? Mám často vztek? Jak jsem na tom se sebeláskou? Jaké mám vztahy se svým okolím? Umím se radovat ze života? Žiji ve věčné nespokojenosti? Kde cítím nejistotu? Jak k nám slezina a slinivka promlouvá?

Slezina – čepy na mandlích, různé virózy, infekční choroby, problémy s krví a játry.

Slinivka – cukrovka, potíže se slinivkou, záněty slinivky, nadýmání, průjmy, bolesti slinivky. Opary, potíže se zažíváním, únava.

Jak vyléčit slinivku a slezinu

Správná funkce sleziny aktivuje a podporuje energii a radostný život. Slezina zachycuje červené krvinky a je filtrem lymfy, zachycuje toxiny, ale také naši zlost a smutek. Její stav ukazuje na náš vztah k lidem, přírodě, zvířatům a životu. Hodnocení, rozčílení, odsouzení a vztek nám mohou nakonec slezinu poškodit a může dojít k úrazu, kdy je tento orgán poškozen.

Slinivka je orgánem lásky a ukazuje nám, jak umíme lásku dávat a přijímat. Ten, kdo neumí mít rád sám sebe nebo lidi ve svém okolí, může trpět cukrovkou. Je to nedostatek lásky. Lidi, kteří neumí přijímat kritiku, mají dost často také problémy se slinivkou.

Důležitá je vyváženost stravy a eliminace cukru i mouky, především bílého cukru a bílé mouky. Omezte čokoládu, alkohol a smažená jídla. V jídelníčku doporučuji sezónní ovoce.

Užijte si procházky na čerstvém vzduchu, nestresujte se. V obilovinách dávejte přednost rýži, jáhlám. Ze zeleniny je vhodná dýně, brambory, kukuřice.

Stejně jako slinivce a slezině pomůže zařazení vhodných látek do stravy, může pomoci i změna životního stylu. Je na příklad vhodné se dlouhodobě nepřetěžovat a dopřávat si dostatečný odpočinek fyzický i psychický.