Permanentní makeup

Často kladené otázky

Jak dlouho vydrží permanentní make-up?
 
1- 3 roky, záleží na typu pleti a typu zákroku. Obočí vydrží nejméně, oční linky nejdéle.


Jak dlouho procedura trvá?
1 - 1,5 hodiny

K čemu slouží korekce?
Kůže může mít tendenci odmítat pigment, protože je to cizí prvek. Proto se po vyhojení mohou objevit světlá místa, kde PM nechytl a může se tedy po vyloupnutí zdát, že jsou např. obě strany nesouměrné nebo je barva příliš světlá, obočí je moc tenké atd...V tomto případě je tedy potřeba korekce, aby se nejen doplnily světlá místa, ale zároveň se prodloužila trvanlivost. Korekce nemusí být provedena, ale je třeba počítat s tím, že se zkrátí doba trvanlivosti  a barva začne dříve blednout. Korekce se provádí nejdříve měsíc po zákroku.
Moje zásada je, že méně je mnohdy více. Přidat můžeme vždy....

Před zákrokem

Vláskované obočí
Nevyžaduje žádnou přípravu. Jedná se většinou o bezproblémovou a okamžitě viditelnou aplikaci. Doporučuji nachystat si na ošetřování mast Bepanthen nebo kosmetickou vazelínu.

Oční linky
Provádím přirozenou linku v řasách, rozšíření je možné po dohodě za příplatek. Je třeba počítat s reakcí klientky (slzení, otok, zvýšená citlivost), které mohou ovlivňovat výsledný efekt. Nedoporučuji tetovat v případě velmi citlivých očí. Před zákrokem doporučuji odpočinek a v individuálních případech lék na alergii před zákrokem či homeopatický lék. 

Rty
V případě tetování rtů se mohou udělat opary, které mohou zkomplikovat hojení a způsobit vymizení barvy. Proto je někdy potřeba konzultace před objednáním na zákrok. Klientkám zasílám pokyny před PMU rtů , které obsahují i názvy vyzkoušených přípravků k péči o rty před i po zákroku. V případě častého výskytu oparů, aplikaci nedoporučuji. Jinak je vhodné rty před aplikací promazávat, aby nebyly suché. Doporučuji užívat vitamínové doplňky. 

 Po zákroku

Vláskované obočí / mikroblading
Bezprostředně po aplikaci bude obočí výrazné a v místě zákroku začervenalé. Během 3-7 dní (individuálně) bude barva extrémně tmavá, v této době můžete pociťovat pocit suchosti a napnutí pleti. 
Zhruba 3 den od zákroku se začínají vytvářet šupinky – nepokoušejte se je v žádném případě odstranit. Spolu se šupinkami se částečně začne odlupovat pigment. Pigment v této fázi zesvětlá. Trpělivě vyčkejte, intenzita barvy nabývá výslednou podobu až po úplném zahojení pokožky (přibližně 4 týdny). Po zahojení bude výsledná barva cca o 40 – 50% světlejší.
Pokožka je zcela zahojená cca po 4 týdnech po zákroku, nejdříve v této době můžeme provést korekci. Výdrž semi-permanentního make-upu obočí je průměrně 12-18 měsíců v závislosti na typu pleti, fyzické aktivitě, slunění, genetice a stavu imunity.

Oční linky

Bezprostředně po aplikaci bude barva výrazná, v místě zákroku pokožka začervenalá a oči nateklé. Otok může být krátkodobý, může také přetrvávat déle v závislosti na citlivosti očí. Nedoporučuji oči ledovat ani přikládat obklady a oči nemáčet 48 hodin vodou. V létě a za větrného počasí nosit brýle na ochranu očí. Během 5-10 dní bude barva tmavá, postupně se budou vytvářet šupinky a s nimi odcházet pigment. V této fázi začne barva světlat.
Korekci můžeme provést nejdříve 6 týdnů po zákroku, pokud je vše v pořádku.
Pokud má klientka aplikované umělé řasy, je potřeba je před zákrokem sundat a v průběhu celého procesu aplikaci řas vynechat.
V případě očních linek je vždy potřeba korekce - jedna i více- individuálně podle potřeby a citlivosti klientky. Pokud jsou potřebné korekce provedeny, výdrž permanentního make-upu je dlouhodobá

Stínované rty, kontura rtů

Bezprostředně po aplikaci bude barva velmi výrazná a rty lehce nateklé. Doporučuji pít do druhého dne po aplikaci brčkem a nanášet bepanten mast v hojném množství na celé rty. Aplikovat vatovou štětičkou, v žádném případě se nedotýkat rtů prsty. Hojení probíhá velmi rychle. Většinou se 3 den po aplikaci vytvoří šupinky, které se během jednoho až dvou dnů vyloupnou. V této fázi barva velmi vysvětlá a rty budou vypadat velmi přirozeně, dle aplikovaného odstínu barvy.
Korekci je možné provést nejdříve 6 týdnů po zákroku. V případě, že se udělají opary, i déle.
Po provedení potřebných korekcí je výdrž permanentního make-upu 2 roky a déle. Co je obnova permanentního makeupu

V průběhu dalších měsíců po korekci se začíná pigment z pokožky postupně uvolňovat. Je to způsobeno tím, že se barva aplikuje do první vrstvy kůže (epidermis), která se pravidelně po 28 dnech obnovuje, na rozdíl od klasického tetování , kdy se barva aplikuje hlouběji, a to do druhé vrstvy (škára), ve které zůstává. I kvalitně nanesený permanentní make-up časem ztrácí výraznost pigmentu. Obecně se dá říct, že čím tmavší byl výchozí stav, tím déle by měl vydržet. 
Mezi důležité faktory výdrže PM patří typ pleti, genetika, imunita, věk a rychlost metabolismu. Životnost PM můžete do jisté míry také ovlivnit správnou péčí. 
Obnovu permanentního make-upu provádím pouze klientkám, kterým jsem prováděla novou aplikaci. Pokud je pigment málo viditelný, jedná se o nový zákrok.
 V případě, že jste měla permanentní make-up aplikovaný v jiném salonu, je nutná konzultace, kde se domluvíme zda nebude potřeba nejdříve jeho odstranění. Počítejte vždy s cenou nové aplikace.
 V případě obnovy permanentního make-upu je mnohdy (ale ne vždy) potřeba další korekce, zvláště pokud je barva hodně vybledlá .
Obnovu provádím  - obočí do 1,5 roku od poslední návštěvy
                                -  rty do 2,5 roku od poslední návštěvy
                                -  oční linky do 3,5 roku od poslední návštěvy

Po uplynutí této doby účtuji všechny aplikace jako nový zákrok.
                                    

Kontraindikace

 • sklon ke keloidním jizvám

 • alergie na dezinfekční přípravky nebo anestetika

 • onemocněním kůže, jako je lupénka, seborea, různé záněty, opary a podobně

 • těhotenství a doba kojení

 • zvýšená krvácivost, nemoci srdce, krve a cév

 • diabetes

 • jakékoli infekční onemocnění

 • virová hepatitida, AIDS, zánět spojivek, onemocnění dýchacího traktu ( i pouhá rýma)

 • epilepsie

 • imunodeficience a onkologičtí pacienti v léčbě (aplikace nejdříve 6 měsíců po dokončené léčbě)

 • při užívání antibiotik (nejdříve 10 dnů po dobrání )

 • lymfedém

 • nedávné narkózy 

 • celkově citlivá pleť není překážkou, jen musíte počítat s větším místním zarudnutím, delším hojením a individuálně s více korekcemi

Jaké je nejlepší období roku pro zákrok?

Neexistují žádná sezónní omezení

Upozornění

24 hodin před zákrokem nekonzumujte žádný alkohol, kávu nebo energetické nápoje.

Jakékoliv léky by měly být vysazeny 1-2 dny před zákrokem se souhlasem lékaře

Alespoň 10 dní před zákrokem nenavštěvujte solárium.

Minimálně 4 týdny nepodstupujte chemický peeling, laserové ošetření, botox a plniva.

Kůže nesmí být v zánětlivém procesu nebo v procesu hojení a regenerace.Ceník   platný od 1.7.2024

Mikroblading      Meziřasové linky           Stínované rty

Nová aplikace obočí             4.500,-kč
Korekce do 3 měsíců            1.000,-kč
Korekce 3-6 měsíců              2.500,-kč
Obnova do 1,5 roku               3.500,-kč

Nové horní linky                   3.500,-kč
Nové dolní linky                   2.700,-kč
Oboje linky                           4.900,-kč
korekce do 3 měsíců           1.000,- kč 
Korekce 3-6 měsíců             2.500,-kč
Obnova horní do 3,5 roku   2.500,-kč
Obnova dolní do 3,5 roku   2.000,-kč
Obnova oboje do 3,5 roku  3.500,-kč        

Nová aplikace rty                  5.400,-kč
Korekce do 3 měsíců            1.500,- kč
Korekce 3-6 měsíců             3.000,- kč
Obnova do 2,5 roku             4.000,- kč

Odstranění PMU-Remover                                                                                                 1.500,-kč

Kontakty: +420775550226
          klaudia.nawaisehová@gmail.com


Těším se na Vaši návštěvu